Życie z naszymi czworonożnymi dziećmi przynosi szczęście i wyjątkowe wyzwania, jeśli chodzi o wygląd i zapach naszych domów. Dzięki wcześniejszemu planowaniu i mądrym wyborom możesz zminimalizować potencjalny stres związany z utrzymaniem wspaniałego wyglądu i zapachu w domu.

Oto 5 sekretów projektowania wnętrz z myślą o zwierzętach:

1. Pomiń wykładzinę od ściany do ściany – futro zwierząt domowych zostaje uwięzione, a oleje zwierzęce osadzają się

2. Nie używaj płaskiej farby wykończeniowej – kiedy twoje zwierzęta ocierają się o ściany – farba odpadnie wraz z brudem, który próbujesz wyczyścić

3. Dopasuj kolor tapicerki i pościeli do koloru futra swojego zwierzaka-tak, futro nadal tam będzie, ale nie będzie tak bardzo widoczne
4. Kupuj atrakcyjne, wzorzyste dywaniki, które są łatwe do czyszczenia – wzór na dywanie lepiej ukryje futro. Nie jest to wymówka, aby nie odkurzać regularnie, ale może zmniejszyć częstotliwość.

5. Co najważniejsze, upewnij się, że twoje zwierzęta mają miejsca i miejsca do spędzania czasu. Na przykład daj kotu dobry widok na zewnątrz w słonecznym, najlepiej wysoko położonym miejscu. Upewnij się, że Twój pies ma odpowiednie zabawki do gryzienia (wszystkie psy muszą gryźć), aby nogi mebli nie były kuszące.

Studium przypadku Pawprint Design(TM) nr 1

Firma S Interior Design została poproszona o całkowitą metamorfozę salonu i przylegającej do niego jadalni. Remont obejmował wymianę wszystkich 25-letnich mebli w pokojach. Właściciel domu obawiał się, że Hunter, ich 8-letni Beagle, będzie miał negatywną reakcję na fakt, że znika jego ulubione miejsce do gniazdowania i odpoczynku, stare beczkowate architekt wnętrz warszawa. Uznając, że świat Huntera jest zdominowany przez zmysł węchu (psy pachną 20 razy lepiej niż ludzie), firma S Interior Design umieściła poduszkę siedziska ze starego krzesła w ustronnym kącie pokoju rodzinnego. Hunter przystosował się z łatwością, ponieważ jego ulubiona poduszka nie zniknęła, ale została umieszczona w pokoju, w którym członkowie jego ludzkiej sfory spędzają większość czasu na jawie. Z czasem poduszkę zastąpiono bardziej estetycznym legowiskiem i polarem. Zadbaliśmy o to, aby rodzina odcisnęła swój zapach na polarowej narzutce, aby Hunter ją zaakceptował. Szczęśliwy myśliwy, szczęśliwy dom!

Studium przypadku Pawprint Design(TM) nr 2

Firma S Interior Design została poproszona o pomoc w przebudowie kuchni i sąsiedniego pokoju rodzinnego. Rodzina w tym przypadku obejmuje dwa małe psy; Diego i Barry’ego. W starym projekcie kuchni miski z jedzeniem Diego i Barry’ego były ustawione w rogu w pobliżu stołu jadalnego i miały tendencję do przewracania się, gdy krzesła wokół stołu były zbyt szybko przesuwane. Ich karma dla psów była przechowywana w kuchni pod małym biurkiem w funkcjonalnym, ale nieatrakcyjnym plastikowym pojemniku.
Aby sprostać tym wyzwaniom, firma S Interior Design dostosowała wycięcie na palce (obszar pod szafkami) na drugim końcu kuchni, tak aby wsuwało się i wysuwało, a miski dla psów można było umieścić w środku. Gdy miski nie są używane, mogą wsuwać się i wysuwać z witryny. Dołączono niestandardową szafkę na śmieci na zawiasach, która płynnie łączy się z resztą szafki, aby przechowywać w niej suchą karmę dla psów.
Diego i Barry otrzymali również nowe legowiska dla psów obite wysokowydajną tkaniną Cryptonite, która pięknie komponuje się z nowymi wykończeniami okien i poduszkami do siedzenia.